Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ZAYIFLAMA KAMPLARI NEDİR?

ZAYIFLAMA KAMPLARI NEDİR?

Kilo problemlerinin ülkemizde her geçen yıl artması ile beraber alternatif zayıflama yöntemleri ortaya çıkmaya başladı. Yapılan diyetlerin yanı sıra bir de farklı yöntemler ile zayıflama oldukça popüler hale geldi. Sağlıklı yaşamın kaynaklarından sayılan sağlıklı beslenmenin yanı sıra tercih edilen zayıflama yöntemlerinin arasında en çok göze çarpan seçenek ise zayıflama kampları oldu.

Zayıflama Kampları Neden Tercih Edilmeli?
Doğa ile iç içe zaman geçirmenize yardım edecek zayıflama kampları doğal yaşamın kendisinden yararlanarak zayıflamamıza yardım eder. Her gün farklı parkurlarda yapılan yürüyüşler, hayalinizde olmak istediğiniz bedene kavuşmanızı sağlayacak aktiviteler ile beden ve ruh bütünlüğünün sağlanmasına yardım edecek.

Uzun süreli yaşanılan ortamdan uzaklaşarak katıldığımız zayıflama kamplarında belirli tarihler arasında zaman geçirilir. Bu zaman diliminde kişiye kilo vermesinden daha çok sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmenin incelikleri anlatılır. Kamp döneminin bitmesinin ardından kişi sağlıklı bir yaşam için gerekli olan tüm incelikleri öğrenmiş olacaktır. Spor ve sağlıklı beslenme hayatının merkezine alınmış bir birey kilo ve sağlık problemlerinden uzak bir yaşam sürmeye başlayacaktır.

Zayıflama kamplarında hedef ben kilo veremiyorum diyen kişilerin hayatlarında büyük değişiklikler yaratmaktır. Zayıflama sorunu ve kilo problemi çeken herkes tarafından zayıflama kampları birer alternatif olacaktır.

Kimler Zayıflayamaz?

- Diyette olduğunu söylediği halde yemek yemeye devam eden kişiler
- Devamlı oturmak ve diyet sırasında bile hareket alanımızı genişletmemek
- Psikolojik birçok sorunun ortaya çıkması ve bu sorunların atlatılamayacak kadar büyük olması
- Alkol kullanımı ve diyete başlandığı halde alkol kullanımından vazgeçmemek
- Diyetin yanında, öncesinde veya sonrasında az su içmek
- Yemeleri metabolizmanın yavaşlamaya başladığı zaman dilimleri arasında yemek veya öğünler arasında uzun süre aç kalmak
- Özellikle öğün atlamak ve öğün atlamanın kilo verme üzerinde bir etkisi olmadığını düşünmek
- Kanda kalsiyum, selenyum gibi maddelerin azlığı ve bu maddelerin azlığına bağlı olarak vücudun su tutmaya yatkın olması
- Tiroid hormonu bozukluğu veya tiroid yetmezliği gibi hastalıkları kişilerin kilo vermesini engeller. Kilo vermesi engellenen kişiler ise uzun vadede kilo verme istediğinden soğur. Bu süreç beraberinde kısır bir döngüyü ve zayıflanamayan bedenleri getirecektir. Tüm bu sorunlardan uzak durmak içinse zayıflama kampları tercih edilebilir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram