Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ZAYIFLAMA MERKEZİ NEDİR VE NASIL ZAYIFLATIR?

ZAYIFLAMA MERKEZİ NEDİR VE NASIL ZAYIFLATIR?

Yapılan fiziksel egzersizler yüksek oranda dayanıklılığı ve gücü arttıran bunun yanında zayıflamaya da yardımcı olan egzersizlerdir. Hangi egzersiz tipinin ne türde bir zayıflama sağladığı her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bunun içi insanlar sürekli olarak spor programları için araştırma yapma ihtiyacı hisseder.

Zayıflama sporları, nasıl bir sonuç istendiğine göre farklılık gösterir. Bunun için şunu demek doğru olacaktır ki en çok zayıflatan spor yapabildiğiniz spordur. Hareketlerini yarken zorlanıp yarıda bıraktığınız ya da yapmak için zaman bulamadığını sporlar size hiçbir şekilde fayda sağlamazlar. Ne kadar faydalı spor hareketi ararsanız arayın bunun size yapamadıktan sonra hiçbir faydası olmayacaktır. Sürdürülebilir bir spor programı seçmek bu açıdan çok belirleyicidir.

Zayıflama sporları her ne kadar zayıflamak için çok faydalı olsa da nasıl olsa spor yapıyorum beslenmeme gerek yok demek çok büyük bir hata olacaktır. İnsanların aldıkları kilolar bir günde ya da bir haftada alınmış olan kilolar değildir. Bu nedenle bir hafta içinde kilolarımdan kurtulacağım gibi bir anlayış pek akılcı değildir. Onun için sabırlı olmak ve sabırla çalışmalara devam etmek gerekir. Bir insanın 1 kilo vermesi için 7 bin kalori yakması gerekir. Ortalama 1 saat bisiklet sürmenin yaktırdığı kalori ise 35 civarında, bu hesaptan yola çıkılacak olursa önceden hiç bisiklet sürmeyen birisi her gün bir saat bisiklet sürdüğünde ortalama yarım kilo vermiş olacaktır. Bu çok basit matematik hesapları ile ulaşılabilen bir sonuçtur.

Zayıflama sporları kapsamında yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirerek ortalama günlük 40 dakika spor yapımı oldukça büyük değişimler yapabilecek niteliktedir. Bu dakika oranı yeme ve içme alışkanlıkların büyük fedakârlıklar yapamayan insanlar için geçerlidir. Eğer iradenize güvenen biriyseniz, yeme alışkanlıklarını bir nebze daha düzene sokarak günlük 20 ile 25 dakika arası spor yapımı 15 gün gibi bir sürede 3 il 4 kilo arası zayıflamanızı sağlayacaktır. İnsanların zayıflamak için spor egzersizlerini ve yemem alışkanlıklarını birlikte koordine etmesi gerekir. Ancak bu sayede sağlıklı bir kilo veriminden söz etmek mümkün olur.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram