Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ZAYIFLAMA PROGRAMI SEÇİMİ

ZAYIFLAMA PROGRAMI SEÇİMİ

Kilo vermeye çalışanlar için en zor olan şey iyi bir diyet programı seçmektir. En kısa süre içinde en çok faydayı sağlayacak zayıflama programları her zaman zamandan tasarruf ettirir ve motivasyonun yüksek kalmasını sağlar.

Zayıflama programları kısa ve uzun vadeli olarak kullanılabilir bir yapıya sahiptir. Kişinin isteklerine, uygunluğuna, fazla kilolarına ve boş zamanlarına göre hazırlanabilen bu programlar içinde kişi kendine en uygun olanı seçmelidir. Bu sayede en iyi sonucu almak ve zamandan tasarruf etmek sağlanabilir.

Zayıflama programları uygulama şekillerine göre de değişiklik gösterir. Özellikle daha karbonhidrat ve yağsız besinlerin fazlalıkla tüketildiği programlarda başarıya ulaşmak daha kolaydır. Bunun yanında yüksek proteinli gıdaları tercih etmek de metabolizma hızını artırıp iştah kesen özellikleri barındırdığından sık tercih edilen zayıflama programları içinde yer alır. Şekerin ve ekmeğin kesinlikle kullanılmadığı diyet programları ise bir başka kullanışlı olan programlardır.

Abur cuburdan uzaklaşıp tamamen doğal besinler ile beslenmenin sağlandığı diyet programlarında başarı sağlanmasının yüksek olması bu tür diyet programlarını daha çekici bir hale getiriyor. Kalori alımının azaltılması temelde kilo vermek için gerekli olan şeydir. Günlük yakılan kaloriden daha az kalori alımı yapılırsa doğal olarak kilo verimi söz konusu olacaktır. Kâğıt üstünde kolay gibi görünen bu yöntem gerçekte hiç de kolay değildir. Bunu bir zayıflama programına dâhil olmadan başarmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple iyi düzenlenmiş bir diyet programı ile daha az kalori alımı mümkün olacak program dâhilinde hareket etmek kişilerin işini kolaylaştıracaktır.

Zayıflama programları dâhilinde iyi bir spor alışkanlığından bahsetmemek olmaz. Yoğun bir spor yapımı ile desteklenmiş zayıflama programları her zaman en etkili sonucu veren türler olmuştur. Yüksek tempolu yapılan egzersizler kas yoğunluğu artıracağından zayıflama programı içinde yüksek bir özgüvene ve motivasyona sahip olmanızı sağlayacaktır. Ağırlık kaldırmak gibi direnç merkezli egzersizler kas kütlesinin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlarken, aerobik egzersizleri de ruhunuzun dinlenmesine yardımcı olarak mental anlamda güçlü kalmanıza doğrudan fayda sağlayacaktır.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram