Rezervasyon Yapın

444 3 589 - +90 534 429 26 44

E-Maİl

info@fitkamp.net

ZAYIFLATAN SPOR HANGİSİ

ZAYIFLATAN SPOR HANGİSİ

Zor bir soruya cevap vermek üzereyiz. Aslında tüm sporların zayıflattığı bir gerçektir. Çünkü vücudu çalıştıran her türlü egzersiz kalori yakar ve enerji ortaya çıkartır. Kalori yakımı eşittir yağ yakımı demek olduğundan dolayı zayıflatan spor olarak belli başlı bazılarını örnek gösterebiliriz. Tüm bedeni aynı anda çalıştırabilen sporlar ciddi kilo kaybı sağlar.

İlk vereceğimiz örnek yüzme olabilir. Yaz ve kış aylarında yapılabilen bu sporda tüm kaslar aynı anda senkronize şekilde hareket etmektedir. Su içerisinde gerçekleşen eylemlerde kaldırma kuvveti de kullanılarak daha az enerji sarf ederek daha çok kilo verilebilir. Az yorulma sağlanarak daha çok zamana yayılan yüzme ile tüm vücut rahatça fitleştirilebilir. Yüzme, zayıflatan spor türüdür. Bunun yanında dans olarak bilinen zumba da spor olarak sayılabilir. Farklı hareketlerin müzik ile birleşerek oluşturduğu aktiviteye zumba diyebiliriz. Bu aktivitede tüm vücut hareket ederek yağ yakmaktadır. İlerleyen seviyelerde farklı aletler ile de birleşerek verilen kiloların çoğalması garanti edilir. Sağlam bir bünyeye sahip olunması gereken bu aktivitede çoğu insan üst seviyelere çıkamamaktadır.

Hareketin fazla olduğu spor dallarının kilo verdirdiği bilinmektedir. Bisiklete binmek, kardio, jimnastik ve aerobik, koşu ve dans sporlarının ayrı ayrı zayıflama faydaları bilinmektedir. Evde de kolayca yapabileceğiniz ve zaman ayırabileceğiniz zayıflatan spor seçimi de çok önemlidir. Tabi ki imkanınız varsa dış mekanda ve toplu yapılan sporlarda rekabet oluşacağı için önerilmektedir.

Fit Kamp Olarak...

  • Sağlıklı ve bilinçli yaşam hedefleriz
  • Obezite’nin sağlık sorunu olduğunu bilir ve önüne geçmek için çalışırız
  • Takım çalışmasının önemli olduğunu bilen ekibimizle psikolojik sorunları çözmeye odaklanırız
  • Topluma ve doğaya olan duyarlılığımız ile insanların mutlu yaşamasına katkıda bulunmaya çalışırız
  • Hedefimiz her zaman en yüksek ve en sağlıklı performanstır.
  • Kazım Karabekir Mh. Kuruçam Sk. No:12 16270 Yıldırım/Bursa

  • 444 3 589

  • info@fitkamp.net

Fitkamp Instagram